Wypożyczalnie aut w ostatnich latach zyskują na popularności. Odpowiedzią na duże zainteresowanie tematem, było też otwarcie naszej wypożyczalni. Liczba kierowców, która aktywnie korzysta z tego rodzaju usług stale rośnie. Wynajem stał się popularny już nie tylko w bardzo określonych i ograniczonych sytuacjach, na przykład w trakcie wyjazdu służbowego, czy wakacji. Firmy, zrozumiały, że wynajem długoterminowy może być bardziej opłacalny, wiąże się z mniejszymi kosztami inwestycyjnymi. A indywidualni klienci zrozumieli, że ten rodzaju wynajmu jest wyjątkowo wygodny, praktyczny, a do tego niedrogi. W dzisiejszym wpisie podsumowaliśmy kto może skorzystać z oferty wypożyczalni, jakie są ograniczenia i wymagania. Zapraszamy!

 

Wynajem samochodów w praktyce

 

Aby skorzystać z wynajmu auta, pierwsze co należy zrobić, to wybrać rodzaj i charakter usługi. Czyli mówiąc inaczej – wiedzieć czego się chce 🙂 Ogólnie wyróżniamy 3 rodzaje najmu – krótkoterminowy, długoterminowy, oraz z opcją wykupu. Pierwsza opcja jest idealna gdy potrzebujesz wynająć samochód na krótki okres czasu, spontanicznie, albo w związku z wyjątkowymi okolicznościami. Ten rodzaj wynajmu auta zapewnia bezpieczeństwo, wygodę, mobilność na przykład na wspomnianych już przez nas wakacjach lub podczas wyjazdów służbowych. Długoterminowy wynajem aut zezwala na większą płynność, opiera się na dłuższym czasie najmu i daje większe możliwości. Patrząc na stronę praktyczną, jak też na kwestię oferty i ostatecznych kosztów. Trzecia opcja, to wynajem długoterminowy z możliwością wykupu – co w dużym skrócie oznacza, że po ustalonym okresie, wynajmowane przez Ciebie auto przechodzi na Twoją własność. Wszystko zależne jest czego potrzebujesz i oczekujesz od wypożyczalni samochodów. Dotyczy to też konkretnego modelu auta, które spełni Twoje oczekiwania.

W ofercie naszej wypożyczalni, jak też w wielu konkurencyjnych miejscach, zazwyczaj znajdują się auta z rożnych klas, różnych producentów. Cześć wypożyczalni, tak jak nasza, oferuje też wynajem busów i aut dostawczych. Co może być szczególnie wartościowe w momencie kiedy potrzebujesz przewieźć większą ilość towaru albo gabaryty. Klienci mają do wyboru różne pojazdy w wielu wariantach wyposażenia. Także jeśli chodzi o ofertę – nie powinieneś mieć żadnego problemu w znalezieniu idealnego auta. Pozostaje kwestia tego, czy będziesz mógł je wynająć

 

Wypożyczalnia aut - wymagania

 

Kiedy możesz wynająć samochód z wypożyczalni?

 

Poszczególne wymogi, niezbędne do skorzystania z oferty wypożyczalni, to kwestia mocno indywidualna. Możesz spotkać się ze zjawiskiem, że pewne formalności pojawią się w jednym miejscu, a w innym będą wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko zależy od miasta, konkretnej oferty. Dlatego odpowiadając na pytanie kiedy można wynająć samochód z wypożyczalni i jakie są wymagania – opowiemy jak to wygląda w naszym przypadku.

Po pierwsze – niezależnie do tego z jakiej wypożyczalni samochodów będziecie chcieli skorzystać. Niezależnie od tego czy mieści się w Polsce czy zagranicą – jedno jest pewne. Dobrze jest szczegółowo zapoznać się z warunkami najmu w tym konkretnym, wybranym przypadku. Nie tylko dlatego, że szczegóły mogą się różnić w zależności do miejsca, ale też dlatego, aby nie tracić czasu na firmy, których wymogi mogą Wam skutecznie uniemożliwić skorzystania z oferty wypożyczalni. U nas raczej nie musisz się o to martwić. Mimo, że maksymalnie skróciliśmy i zminimalizowaliśmy formalności, nadal są pewne wymogi, które musisz wziąć pod uwag jeśli chcesz wynająć samochód. Jakie?

 

Wynajem samochodów – wymagania:

 

  • Jednym z podstawowych wymogów jest fakt posiadania aktywnego prawa jazdy. Zaskoczeni? Trudno byłoby sobie wyobrazić, aby wynajem był możliwy osobom bez obowiązujących uprawnień do jego prowadzenia 😉
  • Innym wymogiem jest wiek. Młody i niedoświadczony kierowca może spodziewać się pewnych problemów z wynajmem. Konkretne wytyczne znajdują się w regulaminie danej wypożyczalni, często konieczne jest ukończenie np. 21 rok życia albo określone doświadczenie za kierownicą (np. 2,3 lata)
  • Kolejna sprawa – dokumenty – w naszej wypożyczalni wystarczą dwa: ważny dowód osobisty i prawo jazdy, o którym już wspomnieliśmy.
  • Często dochodzi do tego kwestia karty kredytowej, z której pobierane są środki na poczet kaucji za wypożyczane auto. Oczywiście o ile kaucja jest konieczna, a forma rozliczania następują właśnie tą drogą.
  • Warto zaznaczyć, że niektóre wypożyczalnie mogą wynająć samochód kilku kierowcom – może wiązać się to z dodatkową opłatą lub formalnościami.

 

Pamiętaj, że wymagania niezbędne do wypożyczenia samochodu mogą się różnić w zależności od miejsca. Co więcej, zakres formalności też jest kwestią indywidualną – warto zorientować się zawczasu ze szczegółami oferty, albo poszukać wypożyczalni takiej jak nasza, gdzie wymogi są ograniczone do minimum. Wtedy masz pewność, że nic nie przeszkodzi Ci w wynajmie wybranego auta. Jeśli szukasz sprawdzonego, nowego auta na wynajem (krótko albo długoterminowy) – skontaktuj się z nami. Zarezerwuj wybrany pojazd sprawnie, bez problematycznych i czasochłonnych formalności.