W ostatnim czasie można zauważyć zdecydowany wzrost zainteresowania wynajmem długoterminowym aut. To zjawisko nie wzięło się znikąd. Nie jest też niczym nowym. W dzisiejszym artykule postaramy się podsumować na czym dokładnie polega ta usługa, oraz jakie korzyści przyniesie to rozwiązanie. Zapraszamy!

 

Czym jest wynajem długoterminowy?

 

Na dobry początek wypada podsumować co dokładnie kryje się pod pojęciem wynajmu długoterminowego. Już z samej nazwy wynika, że mamy do czynienia z formą wynajmu pojazdu na dłuższy okres czasu. Można śmiało powiedzieć, że to forma wydzierżawienia auta, o tyle specyficzna, że może kończyć się jego wykupem. W zależności od oferty danej wypożyczalni aut, warunki i wybór dostępnych pojazdów może być różny. Często, poza samochodami osobowymi, jest też możliwość wynajęcia busa, albo auta dostawczego. Cechą charakterystyczną umowy wynajmu długoterminowego jest wpisanie w nią maksymalnego rocznego przebiegu samochodu. Między innymi od tego będzie zależeć ostateczna cena wynajmu.

 

Cena wynajmu długoterminowego będzie zależna też od:

 • okresu najmu,
 • marki i modelu wybranego pojazdu,
 • standardu wyposażenia auta,
 • zadeklarowanego przebiegu
 • indywidualnych warunków umowy

 

Wynajem długoterminowy auta trwa zazwyczaj kilka lat. Przez cały okres najmu, formalnym właścicielem auta jest wypożyczalnia aut, natomiast w praktyce to osoba która wynajmuje samochód, dysponuje nim i korzysta wedle własnego uznania i potrzeb. Co ważne wszelkie usługi i koszty dodatkowe są pokrywane przez wypożyczalnię samochodów, a nie przez wynajmującego. To często staje się jednym z ważnych argumentów dla których firmy i osoby prywatne decydują się na tę formę najmu.

Tak jak nadmieniliśmy, z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. W obu przypadkach, można korzystać z auta z dużo mniejszym udziałem kosztów własnych. W obu przypadkach będzie równie ważne, aby przeanalizować dokładnie wszystkie aspekty i wybrać najlepsze rozwiązanie pod indywidualną sytuację. Własną sytuację. Aby Wam to ułatwić, podsumowaliśmy najważniejsze kwestie, o których powinniście pamiętać.

 

Wynajem długoterminowy aut – o czym musisz wiedzieć?

 

 • auto formalnie nie będzie Twoją własnością do momentu wykupu;
 • umowa trwa kilka lat (najczęściej od 2 do 5 lat);
 • możliwy roczny limit kilometrów
 • możliwy wkład własny lub bez niego
 • konkretne warunki wynajmu określa umowa
 • wraz z umową najmu podpiszesz umowę serwisową, w której obowiązek pokrycia wydatków eksploatacyjnych podejmuje wypożyczalnia

 

Kupując nowy samochód należy liczyć się z szybkim spadkiem jego wartości. Średnio, w ciągu kilku pierwszych lat auto traci ponad 40% swojej wartości. Jeśli nie chcecie ponosić tak dużego kosztu eksploatacji pojazdu, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie wynajem długoterminowy. Z resztą, ma on znacznie więcej korzyści, o których teraz powiemy więcej.

 

Wynajem długoterminowy – dlaczego warto?

 

Na wstępie wspomnieliśmy, że aktualnie da się zauważyć duży wzrost zainteresowania wynajmem długoterminowym. Mamy tu na myśli zarówno zwiększony popyt na tego rodzaju usługi wśród firm, klientów indywidualnych ale też ilość pojawiających się na rynku nowych wypożyczalni samochodów. Co jest w zasadzie dobrą wiadomością dla kierowców.

Już od dłuższego czasu outsourcing usług dynamicznie się rozwija, również w branży transportowej i komunikacyjnej. Firmy zamiast inwestować w budowę własnej floty, wolą rozłożyć koszty w czasie, a przy okazji przenieść problematyczne kwestie organizacyjne, związane z utrzymaniem floty – na firmę zewnętrzną. Klienci indywidualni także przekonali się do tego rozwiązania, które jest elastyczne i sprawdza się w wielu przypadkach. Jakie korzyści przynosi wynajem długoterminowy?

 

Korzyści z wynajmu długoterminowego

 • brak konieczności wniesienia opłaty wstępnej
 • bardzo szybkie i wygodne pozyskanie auta (z dostawą pod dom lub biuro)
 • brak konieczności inwestowania dużego kapitału przez przedsiębiorcę (i klienta indywidualnego)
 • brak ryzyka związanego z utratą auta
 • brak dodatkowych i uciążliwych kosztów związanych z eksploatacją auta i jego naprawami
 • duża dostępność różnego rodzaju modeli aut (różne nadwozia, standardy wyposażenia)
 • większość wynajmowanych aut jest nowych
 • większa płynność finansowa firmy
 • zastępcze auto bez dodatkowych kosztów
 • pełne ubezpieczenie
 • możliwość wynajęcia busów i aut dostawczych
 • możliwość zaliczenia comiesięcznych należności dla wynajmującego do kosztów uzyskania przychodu;
 • możliwość wykupienia samochodu po okresie umowy;
 • dodatkowe usługi i opieka klienta

 

W wynajmie długoterminowym skupicie się na tym, co jest najważniejsze i najprzyjemniejsze w posiadaniu auta — samą jazdą w nowym, komfortowym i bezpiecznym samochodzie, bez zbędnych obowiązków formalnych i ryzyka. Oczywiście, jak każde rozwiązanie, wynajem długoterminowy ma też swoje mankamenty. Nie będziemy Was czarować i udawać, że posiada jedynie zalety. Największą wadą jest zapewne fakt, że dopiero po danym okresie czasu, auto staje się Waszą własnością. Ostateczna cena wykupu będzie zależna od długości trwania umowy – co w praktyce może oznaczać, że za samochód zapłacicie więcej. Z tą różnicą, że będzie to rozłożone w czasie i miesięcznych ratach. Dla niektórych, pewnego rodzaju problemem może się okazać też wskazanie limitu kilometrów. Zwłaszcza, gdy zostanie przekroczony, co będzie związane też z podniesieniem dodatkowych opłat. Warto jednak pamiętać, że tu sporo będzie zależało od konkretnej oferty wypożyczalni samochodów. Mimo, że są na rynku obowiązują pewne standardy, rynkowe ceny, z pewnością będziecie w stanie znaleźć konkurencyjną propozycję, która spełni Wasze oczekiwania i zniweluje mankamenty. Jeśli czytacie ten tekst – możecie być o to spokojni. Nie musicie dłużej szukać, tylko skorzystać z oferty naszej wypożyczalni 😉

 

Wynajem długoterminowy auta, a leasing

 

Sporo osób porównuje i zestawia wynajem długoterminowy do leasingu. Podstawową różnicą (przemawiającą na korzyść wynajmu) jest brak wnoszenia wkładu własnego. To często bardziej elastyczne rozwiązanie niż leasing. Po zakończeniu umowy, nie będziecie musieli wykupywać auta, a na przykład wymienić je na nowy model. Leasing operacyjny, to też zazwyczaj droższa opcja. Po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego macie prawo nie zdecydować się na wykup pojazdu, ale staje się to bezsensowne, zwłaszcza gdy cena wykupu wynosi niewielką część wartości auta.

 

Wynajmij tanio auto!

 

Nasza wypożyczalnia samochodów w Warszawie jest znana z niskich cen, natomiast możecie być przekonani, że bardzo dbamy aby nie oznaczało to niskiej jakości usług. Wręcz przeciwnie. To co nas wyróżnia to sprawna obsługa (również dla obcokrajowców), minimum formalności i indywidualne podejście. W przeciwieństwie do innych, konkurencyjnych wypożyczalni aut, posiadamy własne lawety. Dzięki temu możecie liczyć na szybką i sprawną pomoc, co przy wynajmie długoterminowym ma szczególnie duże znaczenie.

Wynajmij tanie auto w naszej wypożyczalni i ciesz się nowym samochodem od ręki. Ze stałą, niedużą miesięczną ratą i przyjazną obsługą! W wynajmie długoterminowym najważniejszy jest Twój komfort i wygoda. Sprawdź dostępne auta i zarezerwuj coś dla siebie! Jeśli szukasz czegoś większego, również znajdziesz coś dla siebie 😉 

 

Wynajem długoterminowy auta dostawczego